Andulka

17. května 2008 v 16:59 | Defilak |  Zvířata
ANDULKA, ZVÍŘECÍ KAMARÁD
Papoušci vlnkovaní neboli andulky jsou druh malých papoušků. Poprvé byli přivezeni do Evropy z Austrálie asi před 160 lety a tak dobře se přispůsobili životu v zajetí a tak snadno se dali ochočit, že se jich dnes chovají miliony v domácnostích celého světa. Péče o tyto veselé a inteligentní ptáčky je lehká a krmení není drahé. Ale to nejlepší na andulkách je, jak rády mají lidskou společnost a jak se zajímají o všechno, co se kolem nich děje.
PŘÍPRAVA KLECE
Pokud je to možné, připravte klec ještě předtím, než si půjdete andulku ( nebo andulky,jestliže se rozhodnete chovat více než jednu). Nejdřív celou klec omyjte velmi horkou vodou. Nepoužívejte mýdlo ani saponát a desinfekci jen tehdy, pokud je určená přímo pro ptačí klece. Pokud jste koupili už použitou, musíte je desinfikovat. Pořádně klec osušte. Položte na podlahu smírkový papír nebo drobný štěrk pak rozmístěte bidýlka, krmítak na semínka a písek a napájecí láhev. Sépiovou kost, prosný klas a minerální tyčinku připněte k dratům klece.
OCHOČOVÁNÍ
1. Abyste andulku naučili nebát se vaší ruky, nabídněte jí pro začátek dvířky klece kousek prosa. Držte ruku pod úrovní její hlavy a ne příliš blízko a držte proso tak aby na něj andulka dosáhla. Pravděpodobně začne splašeně poletovat po kleci. Ale i tak podržte ruku chvíli v kleci.
2. Nabízejte jí proso často, třeba i každé 2 nebo 3 hodiny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaké zvíře by si chtěl(a) mít doma?

Lev 21.2% (7)
Pes 15.2% (5)
Kočka 6.1% (2)
Andulka 9.1% (3)
Žralok bílý 12.1% (4)
Klokan 36.4% (12)

Komentáře

1 neznami neznami | E-mail | 17. května 2008 v 18:38 | Reagovat

dobrý DNA

2 majitel majitel | 11. července 2008 v 8:58 | Reagovat

Díky Patriku:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama