Oliver Riedel

20. června 2008 v 21:34 | Defilak |  Rammstein
Jméno: Oliver Riedel
Datum narození 11. dubna 1971
Místo narození: Schwerin, Německo
Výška: 2,00 m
Přibližná váha: 84 kg
Barva očí: Černá
Místo ve skupině: Baskytara

Životopis

Oliver Riedel hraje na basovou kytaru už přes 20 let. Jednou pracoval jako štukatér. Hrál taky v jedné houslové kapele. Zdá se být velice plachý a tichý. Je nejmladším členem skupiny Rammstein. Jezdil na surfu a má skateboard. Je proti trestu smrti. Má rád fotografování a sporty.
Dříve hrál ve skupině 'The Inchtabokatables'. Nemá žádné sourozence a jeho otec už zemřel. Rád jezdí na skateboardu, taky surfuje. Zajímá se o elektroniku, věnuje se fotografování. Na basovku hraje přes 25 let. Mluví plynule anglicky. Říká se o něm, že je spíše tichý a plachý člověk.
Oliver se na rodil 11.dubna roku 1971 ve Schwerinu jako jediné dítě v rodině Riedelových. Na škole nebyl moc dobrým žákem. Jako dítě byl velmi ostýchavý a i teď je spíše tichý. Po skončení školy pracoval jako zedník. Jinak se toho o jeho dětství moc neví.
V roce 1990, ve svých 19, se Oli dostal do kapely The Inchtabokatables. V roce 1994 se Oli spolu s Tillem, Richardem a Doomem zúčastnili soutěže Berlin Senate Metro, kterou pak taky vyhráli. Cena za vítězství byla možnost nahrát profesionální demo nahrávku. Později se k nim přidal Flake s Paulem. Společně pak v záři 1995 vydali své první album Herzeleid.
V dubnu 2001 kapela vydala album Mutter. Po jeho vydání se objevily spekulace o rozpadu kapely a o neshodách mezi jednotlivými členy. Sám Oli k tomu řekl:
"Nikdy jsme to nechtěli, ale po album Mutter jsme měli těžký období, protože právě Mutter je jedno z našich nejsložitějších alb, v té době na nás byl vyvíjen velký nátlak. Byli tu rozpory mezi členy skupiny, každý měl jiný názor ohledně budoucnosti. Proto jsme si dali rok pauzu a pak jsme se rozhodli zůstat spolu a jít dál."
V roce 2002 přebral Oli po Flakeovi místo v nafukovacím člunu, se kterým jezdí po pódiu( ale taky nebyl moc šikovnej a jednou z něho vypadl. Video Oliho pádu se dá najít na webu youtube.com). Proč se ti dva vyměnili, se neví.
Má dvě děti, jedno z nich je dcera jménem Emma, ale s její matkou se rozvedl. Má rád fotografování a sporty, hlavně skateboarding a surfing. Jednou prohlásil, že z jejich skupiny toho ví nejvíc o počítačích právě on.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaké album od Rammstein máš nejraději?

Rosenrot 10% (2)
Reise, Reise 30% (6)
Mutter 15% (3)
Live aus Berlin 25% (5)
Sehnsucht 10% (2)
Herzeleid 10% (2)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama